All for Joomla All for Webmasters
Kulový dvoják .54 na střelný černý prach

Kulový dvoják .54 na střelný černý prach

Tato zbraň je postavena na baskuli z brokové dvojky ZP. Hlavně jsou osmihranné s drážkovaným vývrtem ráže .54.

V místě přechodu do hlavňové objímky jsou částečně válcové a zapájené do hlavňové objímky. Hlavně jsou uzavřeny komorovými šrouby, které mají osazení pro brokovou zápalku W 209, kterou se odpaluje černý prach. Obě hlavně jsou vzájemně spájeny horní a spodní lištou. Horní lišta je zdrsněna a osazena 12 mm rybinou pro uchycení montáže optiky, dále hledím a muškou. Na spodní liště je uchyceno poutko na řemen. Svazek je opatřen mosaznými ozdobami u objímky a ustí hlavní. Celý svazek je načerněn trvanlivým kyselým černěním.

Pažba zbraně je opatřena nově vyrobenou, ozdobně provedenou opěrkou pro prsty z ebenového dřeva. Směrem k botce opěrku vyztužuje ocelová voluta, která je pripevněna šroubkem s mosaznou hlavou k pažbě. Rybina na uchopových plochách je nově prořezána. Povrch pažby je napuštěn olejem a navoskován.

Zbraň se nabíjí tak, že se do hlavně nasype černý prach, vsune střela typu Minie s vlastním těsněním a dotlačí se na prach. Poté se otevře závěr a do lůžek se vloží zápalky W 209. Po zavření závěru je zbraň připravena ke střelbě.

Z důvodu použití zápalek W209 a hlavní části (baskule) ze zbraně kategorie "C" zařadil tuto zbraň Český uřad pro zkoušení zbraní a střeliva do kategorie "C".

Cena této zbraně byla 36 000 Kč.

Kulovy Dvojak54 01
Kulovy Dvojak54 02
Kulovy Dvojak54 03
Kulovy Dvojak54 04
Kulovy Dvojak54 05
Kulovy Dvojak54 06
Kulovy Dvojak54 07
Kulovy Dvojak54 08
Kulovy Dvojak54 09
Kulovy Dvojak54 10
Kulovy Dvojak54 11